Протокол засідання методичного об’єднання викладачів інформатики
вищих педагогічних навчальних закладів 1-2 рівнів акредитації Південного регіону України 23-24 вересня 2009р. м. Кременчук
Присутні:
1. Смоляк В.М. – голова методичного об’єднання викладачів інформатики ВПНЗ І рівня акредитації Південного регіону, голова циклової комісії викладачів інформатики Запорізького педагогічного коледжу.
2. Шакотько В.В. – заступник директора з навчальної роботи Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С.Макаренка
3. Лисенко Т.І. – викладач інформатики Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка
4. Брусник Ю.М. – викладач інформатики Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка
5. Кіндякова Н.Г– викладач інформатики Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка
6. Майборода Олександр Антонович – викладач інформатики КВНЗ "Новобузький педагогічний коледж"
7. Предко Андрій Михайлович – викладач інформатики КВНЗ "Новобузький педагогічний коледж"
8. Бушняк Іван Федорович – викладач інформатики Білгород-Дністровського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського
9. Одінцова Антоніна Василівна – викладач інформатики Балтського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського
10. Дрімко Г. – викладач інформатики Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ ім. О. Гончара
11. Шкворченко Г.Ю. – викладач інформатики Береславського педагогічного колледжу
12. Комаревич Ф. – викладач інформатики Береславського педагогічного колледжу
13. Стратулат Т.В. – викладач інформатики Нікопольського училища КДПУ
14. Ципуринда Я. – викладач інформатики КВНЗ "Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського"
Порядок денний:
1. Аналіз виконання рішень попереднього засідання методичного об’єднання.
2. Інтернет-технології для роботи викладача інформатики педагогічного навчального закладу.
3. Про підсумки регіональної олімпіади з інформатики та пропозиції щодо створення спільної бази завдань для олімпіади.
4. Методика інформатики початкової школи: стан, перспективи, напрями.
5. Обговорення напрацювань викладачів для розміщення в регіональному збірнику.
6. Планування роботи МО на 2010-2011 навчальний рік.
7. Спостереження і аналіз відкритих занять з предметів "Методика викладання інформатики" та "Основи роботи з ЕОМ".
8. Обговорення перспектив переходу на програми 12-тирічної школи з інформатики.
9. Презентація програм та підручників з інформатики для 12-ти річної школи.
Зустріч з директором Кременчуцького педагогічного училища А.С. Макаренка Гальченком Іваном Васильовичем. Директор привітав учасників регіонального засідання, розповів про навчальний заклад: історію і перспективи, відзначив важливі аспекти в освіті взагалі і досягнення рідного педагогічного колективу. Привітав учасників у стінах педагогічного училища.
З першого питання виступив Смоляк В.М.. Ознайомив присутніх з планом роботи засідання, проаналізував виконання рішень попереднього засідання. Вказав на необхідність доопрацювання завдань регіональної олімпіади та представлення до 10 жовтня 2009 року в зональний методичний кабінет матеріалів із досвіду роботи викладачів інформатики навчальних закладів для регіонального інформаційно-методичного вісника.
Учасники засідання методоб’єднання обмінялися досвідом щодо використання Інтренет-технологій у своїй педагогічній діяльності. Відзначили, що найчастіше використовують електронну пошту, ICQ, Skype і інші Веб 1 та Веб 2.0 технології. Обговорили педагогічні аспекти використання Інтернет-сервісів, їх позитивні аспекти та можливі "підводні камені". Звернули окрему увагу на безпеку дітей в Інтернеті.
Смоляк В.М. – нагадав про особливості проведення олімпіад згідно діючого положення, подякував організаторам попередньої олімпіади на базі КВНЗ "Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського". Підняв питання про створення спільної бази завдань для регіональної олімпіади, які б знаходилися на сервері МО (movipr.at.ua), і які можна було б відкрито обговорювати, використовувати як основу наступними організаторами. Запропонував на форумі МО створити тему щодо обговорення питань пов’язаних з олімпіадою.
Учасники засідання МО Бушняк І.Ф., Одінцова А. і Лисенко Т.І. запропонували внести зміни щодо кількості учасників і організації олімпіади таким чином, щоб учасники регіональної олімпіади могли взяти участь у Всеукраїнській. Вирішили, що для участі в регіональній олімпіаді навчальний заклад будуть представляти 2 учасника – 1 з додатковою кваліфікацією «Вчитель інформатики в початковій школі» і 1 без додаткової кваліфікації.
Шакотько В.В. – представив методичний посібник "Методика використання ІКТ у початковій школі". Розповів про перспективи вивчення інформатики. Висловив думку, що при вивченні методики викладання інформатики в початковій школі не слід прив’язуватися до конкретної програми з початкового курсу інформатики, а давати загальні аспекти, користуючись якими, студент зможе зорієнтуватися при викладанні курсу за будь-якою із них: чи то "Сходинки до інформатики", чи то "Шукачі скарбів", чи інші.
Смоляк В.М., доповів, що в цьому навчальному році в Запорізькому педагогічному коледжі студентів будуть готувати до роботи з різними навчальними програмами для початкової школи. Але основними програмами є "Сходинки до інформатики" та "Шукачі скарбів", за якими працюють ЗОШ міста і області. Ці програми є базовими щодо організації і проведення практики пробних уроків.
Учасники засідання обмінялися думками щодо особливостей викладання курсу методики навчання інформатики в початковій школі. Звернули увагу на те, що при викладанні курсу користуються методичним посібником "Методика використання ІКТ у початковій школі" та методичними рекомендаціями до відповідних навчальних програм. В основі роботи індивідуальний підхід до студентів, розвиток навичок мислення високого рівня, як вид контролю – використання комп’ютерного тестування та захист практичних робіт.
Смоляк В.М. – нагадав викладачам про необхідність до 10 жовтня надіслати матеріали на електронну скриньку svm6@mail.ru для розміщення їх в регіональному інформаційно-методичному віснику.
Викладачі – підтримали пропозицію надіслати матеріали для збірника.
Смоляк В.М. – запропонував викладачам надсилати свої пропозиції щодо плану методоб’єднання на наступний навчальний рік. Надіслані пропозиції будуть представлені до уваги на сайті movipr.at.ua і шляхом голосування будуть відібрані найважливіші. Матеріали подати до січня 2010 р. Голосування триватиме до травня 2010 р.
Як основні питання на наступне рік були запропоновані:
1. Аналіз виконання рішень попереднього методоб’єднання
2. Аналіз олімпіад з інформатики різних рівнів: стан, перспективи, шляхи росту.
3. Інформатика в 12-тирічній школі.
4. Планування роботи на 2010-2011н.р.
5. Інформатика в початковій школі і методика її викладання.
6. Аналіз ефективності використання Інтернет-технологій у роботі МО. Шляхи покращення.
Учасники регіонального засідання при аналізі відвіданих занять з інформатики дали високу оцінку педагогічної майстерності колег з Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка.
Шакотько В.В. та Лисенко Т.І. до уваги викладачів навчальних закладів регіону презентували авторські підручники з інформатики для 12-ти річної школи. Детально проаналізовані аспекти вивчення інформатики у 9 та 10 класах. Звернули увагу щодо високих вимог до ЗУН учнів 9 класу, які на наступний рік будуть потенційними абітурієнтами навчальних закладів нашого типу. Віктор Васильович та Тетяна Іванівна провели чіткий аналіз програми з інформатики та відповідність підручника її вимогам. Детально проаналізовані і пояснені особливості побудови підручника і підбір змісту матеріалу.
Учасники регіонального засідання дали високу оцінку авторським підручникам і проведеній роботі колег.
Віктор Васильович звернув увагу на те, що перехід на 12-ти річну освіти потягне за собою також зміни у навчальних планах навчальних закладів і, можливо, терміни вивчення предмету.
Викладачі регіону подякували господарям-організаторам за високий професіоналізм і теплий прийом.
Рішення засідання методичного об’єднання викладачів інформатики
вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України
1. Відзначити високу якість підготовки засідання регіонального методичного об’єднання колективом Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка.
2. Визначити і допрацювати завдання для олімпіади з інформатики.
3. Представити матеріали викладачів інформатики для регіональної інформаційно-методичної збірки на електронну скриньку svm6@mail.ru
4. Винести подяку організаторам олімпіади з інформатики КВНЗ «Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського».
5. Створити спільну базу завдань для регіональної олімпіади з інформатики, яка б знаходилися на сервері МО (movipr.at.ua).
6. Змінити кількість учасників олімпіади до 2 студентів: один учасник з додатковою кваліфікацією і один – без додаткової кваліфікації.
7. Методичний посібник Шакотько В.В. «Методика використання ІКТ у початковій школі» рекомендувати до використання.
Голова методичного об’єднання викладачів інформатики Смоляк В.М.
|