Протокол методичного об'єднання викладачів освітньої галузі «Мистецтво» і «Технологія» вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону України від 27.10.2009 року, проведеного на базі Жовтоводського училища КДПУ
На засіданні присутні викладачі практичного навчання та образотворчого мистецтва ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Південного регіону України. Гніда Олена Володимирівна - голова регіонального засідання, викладач образотворчого мистецтва Запорізького педагогічного коледжу.
Мартиненко Надія Григорівна - викладач образотворчого мистецтва Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка. Гужанська Ірина Юріївна - викладач образотворчого мистецтва Балтського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського. Кузьменко Галина Михайлівна - викладач методики трудового навчання з практикумом Балтського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського. Мороз Лариса Олексіївна - викладач методики трудового навчання з практикумом Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка. Сичова Ніна Іванівна - викладач методики трудового навчання з практикумом КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж». Продан Тетяна Володимирівна - викладач методики трудового навчання з практикумом Білгород-Дністровського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського. Касянчук Любов Василівна - викладач методики трудового навчання з практикумом Жовтоводського училища КДПУ. Тиндик Катерина Павлівна - викладач образотворчого мистецтва Жовтоводського училища КДПУ. Аносова Лариса Олександрівна - методист Жовтоводського училища КДПУ. Вороніна Ніна Олексіївна - заступник директора з навчальної роботи Жовтоводського училища КДПУ. Носов Сергій Павлович - заступник директора з навчально-виробничої роботи Жовтоводського училища КДПУ.
Порядок денний 1. Аналіз роботи за 2008 - 2009 навчальний рік. 2. Організація позанавчальної роботи на базі Балтського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського. 3. Удосконалення лекційно-семінарської системи на базі КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж». 4. Досвід роботи з організації та системи контролю в Кременчуцькому педагогічному училищі ім. А.С. Макаренка. 5. Запровадження і удосконалення в проведення занять з методики трудового навчання із практикумом інтерактивних технологій. 6. Використання інформаційних технологій на заняттях освітньої галузі «Мистецтво», «Технологія». 7. Обговорення проблем сучасної художньо-естетичної освіти за тезами виступу голови регіонального засідання Гнідої Олени Володимирівни на Всеукраїнській нараді «Сучасна художньо-естетична освіта - реалії та перспективи» від 31 березня 2009 року, м. Київ. 8. Вивчення наказу «Про затвердження заходів з реалізації плану дій щодо поліпшення якості художньо-естетичної освіти на 2009 - 2012 роки» з метою реалізації рішень Всеукраїнської наради «Сучасна художня-естетична освіта, реалії та перспективи». 9. Проблема здійснення творчої самореалізації викладачами образотворчого мистецтва в поєднанні з педагогічною діяльністю. 10. Планування роботи методичного об'єднання на 2010-2011 навчальний рік.
1. З першого питання слухали: Гніду О.В. - голову методичного об'єднання, яка виступила з аналізом роботи методичного об'єднання протягом 2008-2009 навчального року. Відзначено, що предметні (циклові комісії) навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Південного регіону України ретельно опрацювали проблеми та завдання визначені на попередньому засіданні методоб'єднання, яке проводилось на базі Білгород-Дністровського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського. За результатами попереднього методоб'єднання зональним методичним кабінетом виданий інформаційно-методичний вісник, який надісланий в навчальні заклади регіону. Виступили в процесі обговорення І питання: 1. Гужанська Ірина Юріївна - викладач образотворчого мистецтва Балтського педагогічного училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського з інформацією про запровадження в практику викладання образотворчого мистецтва експериментальної інтегрованої програми (на базі програми В.В. Масол «Мистецтво») з диференціацією учнів за напрямками загальноосвітньої підготовки. 2. Мороз Лариса Олексіївна - викладач методики трудового навчання з практикумом Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка, яка висловила думку щодо великої значимості видань інформаційно-методичних вісників методичних об'єднань та запропонувала створення інформаційно-методичних збірників, методичних матеріалів викладачами кожної комісії регіону (щорічно). Ухвалили: 1. Роботу регіонального методичного об'єднання викладачів освітньої галузі за 2008-2009 вважати задовільною.
2. З другого питання слухали: досвід організації позанавчальної роботи на базі Балтського педагогічного училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського (виступ викладача Кузьменко Галини Михайлівни - викладача методики трудового навчання з практикумом). Викладач доповіла про функціювання «Студентського клубу» з 15 гуртками різних напрямків в тому числі: «Вишивання», «Природні матеріали», «Хореографія», тощо, які введенні в розклад навчальних занять щотижнево першою парою останнього дня навчального тижня з додатковими годинами за бажанням студентів. (2 рази на місяць), що дає можливість проводити професійну роботу на якісному рівні з обдарованими студентами та звеличувати річне навантаження викладачів методики трудового навчання з практикумом. Ухвалили: Вважати запропонований досвід гідним для вивчення і можливості запровадження в навчальних закладах регіону.
3. З третього питання слухали: інформацію викладача Сичової Ніни Іванівни - викладача методики трудового навчання з практикумом КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж» про використання в лекційній формі занять тематики про квілінгову техніку та практичного опрацювання квілінгової техніки. Викладач Сичова Н.І. зазначила, що розділ навчальної програми «Робота із смужками паперу» може вивчатись із введенням квілінгової техніки. Це заохочує студентів до творчого пошуку і створення оригінальних філігранних паперових робіт, а також дає можливість створювати складні проекти, що нескінченні для розмаїття дозвілля. Викладач Сичова Н.І. повідомила реквізити витоків інформації. Ухвалили: Вважати запропоновану інформацію цікавою для вивчення і використання в навчальній діяльності та позанавчальній роботі в училищах регіону.
4. З четвертого питання слухали: 1. Повідомлення викладача Кременчуцького педагогічного училища Мартиненко Н.Г. про підсумкову роботу циклової комісії «Мистецтво» і «Технологія» училища, яка узагальнюється і друкується в методичному віснику комісії, що дає змогу покращити обмін досвідом між викладачами комісій. 2. Інформацію викладача Балтського педагогічного коледжу ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського Гужанської І.Ю. про використання таблиць та роздаткових карток розроблених викладачем для занять з образотворчого мистецтва з метою удосконалення організації занять та системи контролю знань студентів. Ухвалили: 1. Досвід комісії Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка вважати цікавим для запропонування в практику роботи всіх комісій училищ регіону, та в разі запровадження цього досвіду систематично обмінюватись методичними матеріалами оформленими в збірку. 2. Розроблені матеріали Гужанською І.Ю. вважати гідними для вивчення і використання на заняттях з образотворчого мистецтва регіону.
5. З п'ятого питання слухали: 1. Запровадження і удосконалення в проведення занять з методики трудового навчання з практикумом інтерактивних технологій. 2. Обговорення відкритого заняття з методики трудового навчання з практикумом проведеного викладачем Жовтоводського училища КДПУ Касянчук Л.В. на тему «Пластичні маси у виробництві та побуті». Ухвалили: Проведене відкрите заняття викладачем Касянчук Л.В. вважати високо професійним і таким, що заслуговує на високу оцінку та відзнаку як наочне свідоцтво та підтвердження наукових положень щодо впровадження новітніх технологій на заняттях з методики трудового навчання з практикумом.
6. З шостого питання слухали: 1. Використання інформаційних технологій на заняттях освітньої галузі «Мистецтво» і «Технологія». 2. Обговорення відкритого практичного заняття з образотворчого мистецтва з методикою навчання проведеного викладачем Жовтоводського училища КДПУ Тиндик К.П. на тему «Книжкова ілюстрація. Ілюстрування літературних творів» Ухвалили: проведене відкрите заняття викладачем Тиндик К.П. вважати таким, що відповідає сучасним вимогам, науковим, творчим, результативним.
7. З сьомого питання слухали: Обговорення проблем сучасної художньо-естетичної освіти за тезами виступу голови регіонального засідання Гнідої Олени Володимирівни на Всеукраїнській нараді «Сучасна художньо-естетична освіта - реалії та перспективи» від 31 березня 2009 року, м. Київ. Ухвалили: вважати визначені проблеми актуальними, важливими, в реалізації загальної мети вивчення мистецтва в школі. Викладачі регіону одностайно погодились з тезою щодо викладання предметів мистецького циклу фахівцями-професіоналами, а не вчителями-класоводами.
8. З восьмого питання слухали: Обговорення наказу «Про затвердження заходів з реалізації плану дій щодо поліпшення якості художньо-естетичної освіти на 2009 - 2012 роки» з метою реалізації рішень Всеукраїнської наради «Сучасна художня-естетична освіта, реалії та перспективи». Ухвалили: визначити, що «Заходи з виконання Плану дій щодо поліпшення якості художньо-естетичної освіти на 2009-2012 роки» є важливим документом для впровадження в роботу викладачів регіону основних концепцій естетичного світогляду.
9. З дев'ятого питання слухали: Проблема здійснення творчої самореалізації викладачами образотворчого мистецтва в поєднанні з педагогічною діяльністю. Вивчити досвід з цього питання викладача Гнідої О.В. на прикладі надрукованої книги «Вірші і картини для Сніжани». Ухвалили: Творчі досягнення викладача Гнідої О.В. вважати цікавим надбанням в становленні духовності особистості та формуванні рівнів компетентності студентів навчальних закладів регіону. Пропонувати викладачам регіону використовувати інформаційні технології для популяризації своїх художніх надбань та поширення творчого досвіду.
10. З десятого питання слухали: Планування роботи методичного об'єднання на 2010-2011 навчальний рік. (Гніда О.В. - голова регіонального засідання, викладач образотворчого мистецтва Запорізького педагогічного коледжу).
План роботи наступного регіону. 1. Аналіз роботи методоб'єднання за 2009-2010 н.р. (Гніда О.В.). 2. Використання інформаційних технологій для популяризацій та поширення творчого досвіду: картини в електронному варіанті. (Мартиненко Надія Григорівна - викладач образотворчого мистецтва Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка). 3. Досвід системи позанавчальної роботи Балтського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського (Ступак Н.Б.) 4. Згідно «Плану дій щодо поліпшення якості художньо-естетичної освіти на 2009-2012 роки» сприяти подальшому самоствердженню в художній творчості викладачів освітньої галузі регіону. 5. Планування роботи методоб'єднання на 2010-2011 роки (Гніда О.В.- голова регіонального засідання, викладач образотворчого мистецтва Запорізького педагогічного коледжу).
Рішення методичного об'єднання викладачів освітньої галузі «Мистецтво» і «Технологія» вищих педагогічних навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Південного регіону України від 27-28.10.2009 р. 1. Роботу регіонального методичного об'єднання викладачів освітньої галузі «Мистецтво» і «Технологія» за 2008-2009 навчальний рік вважати задовільною. 2. Продовжити роботу над запровадженням і удосконаленням інформаційних технологій в навчальний процес. 3. Сприяти подальшому зростанню майстерності викладачів ОМ в створенні художніх творів згідно наказу «Про затвердження заходів з реалізації плану дій щодо поліпшення якості художньо-естетичної освіти на 2009 - 2012 роки» з метою реалізації рішень Всеукраїнської наради «Сучасна художня-естетична освіта, реалії та перспективи». 4. Затвердити план роботи об'єднання викладачів освітньої галузі на 2010-2011 навчальний рік. 5. Підготувати матеріали про результати проведення методоб'єднання для друку в методично-інформаційному віснику (голова методичного об'єднання Гніда О.В.). 6. Вийти з клопотанням до керівництва Жовтоводського училища КДПУ про відзначення за професійну підготовку у проведенні відкритих занять викладачів Касянчук Л.В. та Тиндик К.П. 7. Просити зональний кабінет відзначити подякою директора Жовтоводського училища КДПУ Зеленченок М.Д., заступника директора з навчальної роботи Вороніну Н.О., заступника директора з навчально-виробничої роботи Носова С.П. за створення належних умов для проведення засідання регіонального методичного об'єднання.
Голова методичного об'єднання викладачів освітньої галузі «Мистецтво» і «Технологія» Гніда О.В.
|