Понеділок, 21.05.2018, 08:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Зональний методичний кабінет ЗБПК

Меню сайту
підрозділи
накази [16]
накази
протоколи регіональних МО [21]
плани [8]
плани
програми [1]
програми
звіти [8]
звіти
картка [7]
картка передового педагогічного досвіду
повідомлення [10]
повідомлення
олімпіада [92]
олімпіади
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » протоколи регіональних МО

Протокол МО завідуючих бібліотек
18.01.2010, 10:26
Протокол засідання методичного об’єднання завідуючих бібліотек
вищих педагогічних навчальних закладів 1 рівня акредитації Південного регіону України 27-28.10.2009 р. м. Жовті Води

Присутні:
Манукян С.О. – голова методичного об’єднання, зав. бібліотекою Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка.
Лавренко А.В. – секретар методичного об’єднання, зав. бібліотекою Запорізького педагогічного коледжу.
Красіна Ж.О. - зав. бібліотекою КВНЗ «Новобузький педагогічний коледж» Притуляк Н.А. - зав. бібліотекою Балтського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського
Коломієць Н.Н. - зав. бібліотекою Дніпропетровського педагогічного коледжу ДНУ ім. О.Гончара
Шевченко Н.В. - зав. бібліотекою КВНЗ «Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського».
Кривенко І.В. - бібліотекар Білгород-Дністровського училища ПУНПУ ім. К.Д. Ушинського
Зуй О.В. - зав. бібліотекою Нікопольського училища КДПУ
Овчаренко Л.П. - зав. бібліотекою Жовтоводського училища КДПУ
 
Порядок денний:
1. Аналіз виконання рішень попереднього засідання методичного об’єднання.
2. Функції бібліотеки ВНЗ на сучасному етапі.
3. Бібліотечний урок.
4. Відкрита виховна година.
5. Інноваційні напрямки популяризації літератури серед молоді.
6. Обмін досвідом роботи: «Використання інформаційних технологій при застосуванні масових форм популяризації літератури.»
7. Презентація: «Створення умов для індивідуальної роботи та розвитку навчально-пізнавальної діяльності студентів»
8. Планування роботи методичного об’єднання на 2010-2011 навчальний рік.
 
З першого питання виступили: Манукян С.О. - голова методичного об’єднання південного регіону. Познайомила присутніх з планом роботи засідання, проаналізувала виконання рішень попереднього.
 
З другого питання виступили: Овчаренко Л.П. - зав. бібліотекою Жовтоводського училища КДПУ з доповіддю «Функції бібліотеки ВНЗ на сучасному етапі». Розповіла про інформаційну роботу в бібліотеці училища пов’язану з обслуговуванням студентів, про ресурси бібліотеки. Більш детально зупинилася на основних функціях бібліотеки. Наголосила на важливості виховання інформаційної культури користувачів. Розповіла про комп’ютерізацію бібліотеки училища та впровадження автоматизованої бібліотечної системи «Unilib» з 2007року. Підняла питання про необхідність поповнити штати бібліотек спеціалістами з елетронних ресурсів.
Ухвалили: Роботу бібліотек училищ спрямувати на популярізацію літератури та виховання інфор­маційної культури користувачів.
Рекомендувати бібліотекам навчальних закладів регіону працювати за такими напрямками:
- комплектування бібліотек електронними ресурсами;
- забезпечення можливості доступу до інформації та нових джерел інформування користувачам бібліотеки;
- впровадженя інтерактивних форм і методів у роботі бібліотекарів;
 
З третього питання переглянули та обговорили бібліотечний урок «Бібліотечний тренінг».
Ухвалили: Рекомендувати бібліотечним працівника навчальних закладів регіону проводити подібні тренінги, що сприятиме підвищенню культури читання студентів.
 
З четвертого питання переглянули та обговорили відкритий масовий захід, підготований працівниками бібліотеки до 120-річчя з дня народження Остапа Вишні „Ніколи не сміявся без любові”
Ухвалили: Популяризувати роботу бібліотек за допомогою відкритих заходів.
 
З п’ятого питання виступила директор Жовтоводської міської бібліотеки для дітей та юнацтва Радамовська Л.В., яка розповіла про інноваційні напрямки популярізації літератури серед молоді, зупинилась на нових формах виховної роботи, які запроваджено в міській бібліотеці.
Ухвалили: Врахувати пропозиції та рекомендації щодо використання в роботі бібліотек навчальних закладів регіону нових форм проведення масових заходів: виставки-діалоги, виставки-попередження, години роздумів. Залучати до інформаційної роботи волонтерів бібліотеки. За круглим столом відбувся обмін досвідом з проблеми: «Використання інформаційних технологій при застосуванні масових форм популяризації літератури.» Обговорили можливості бібліотек навчальних закладів регіону та їх технічного оснащення. Детально зупинилася на проблемах комп’ютерізації бібліотек. Наголосили на тому, що не всі бібліотеки педучилищ і коледжів обладнанні комп’ютерною технікою, а тому це обмежує їх інформаційні можливості.
Ухвалили: Піднімати питання технічного обладнання бібліотек на місцях. Вивчати нові інформаційні технології та використовувати їх у своїй роботі На засідання методичного обۥєднання були продемонстровані електронні презентації бібліотек окремих навчальних закладів щодо створення умов для індивідуальної роботи та розвитку навчально-пізнавальної діяльності студентів. Учасники регіонального засідання обмінялися матеріалами на електронних носіях, які включають буклети бібліотек та презентації.
Ухвалили: У цілях реклами та обміну досвідом практикувати створення інформаційних електронних матеріалів про бібліотеки своїх навчальних закладів.
 
Рішення методичного об’єднання завідуючих бібліотеками
вищих педагогічних навчальних закладів І рівня акредитації Південного регіону від 28.10.2009 року.
1. Всім бібліотекам педагогічних закладів регіону керуватись: Законом України про бібліотеки і бібліотечну справу від 16.03.2000 року. Наказом Міністерства освіти № 321 від 31.08.98р. "Про затвердження типових правил користування бібліотекою вищого закладу освіти” та «Кодексом етики бібліотекаря України» від 30 травня 1996р.
2. Завідуючим бібліотек рекомендувати спрямовувати роботу своїх бібліотек на виховання інфор­маційної культури користувачів.
3. Відповідно вимогам до бібліотеки, як до інформаційного центру, рекомендувати зав. бібліотеками педагогічних училищ і коледжів піднімати питання про їх технічне обладнання. Впроваджувати сучасні інформаційні технології, комплектувати бібліотеки електронними ресурсами.
4. Рекомендувати зав. бібліотеками педучилищ і коледжів використовувати нові інноваційні напрямки популярізації літератури.
5. На нарадах методоб’єднання планувати обмін електронними матеріалами з досвіду роботи бібліотек навчальних закладів регіону.
6. Спланувати роботу методоб’єднання регіону на наступний рік.
7. Провести наступне методоб’єднання на базі КВНЗ «Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського».
 
Голова методоб’єднання завідуючих бібліотек                                                                                                                              Манукян С.О.
Секретар                                                                                                                                                                                             Лавренко А.В.
Категорія: протоколи регіональних МО | Додав: Lybima
Переглядів: 854 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz